Jdi na obsah Jdi na menu
 


O autorovi

 

Olda Basák

*1980, amatérský fotograf, turista

p1140035.jpg

Celý život žiju na malé vesnici Brdech.
O fotografování jsem se začal vážněji zajímat v roce 2005. V té době jsem začal trochu cestovat a fotoaparát se stal nedílnou součástí každého výletu. Pořídil jsem si svůj první digitální fotoaparát. Po chvíli nabraly věci rychlý spád. Fotografování mě začalo opravdu bavit a já začal pokukovat po fotkách ostatních lidí. Uchvátily mě hlavně obrázky přírody, zvířat a kouzelných krajin. A na ně jsem také zaměřil své fotografie.
Rád trávím volný čas v přírodě a cestováním, nejraději po Čechách. Je tu tolik hezkých míst, kdo to nezkusil, neví, o čem to je.  
Jak je to nádherný pocit, ráno vyrazit do tmy, častokrát v mlze a dolít si někam na kopec, či skalní vyhlídku pro nový den. To ticho, jaké všude je, nádhera. Hlavu plnou očekávání, jaké představení si příroda tentokrát nachystá. Až slunce poprvé vykoukne, být u toho a alespoň část té nádhery zachytit fotoaparátem. Ale i večer, když vše utichá, vypravit se do přírody a užít si někde v klidu konec dne. Jen příroda a vy.
Mým věrným doprovodem se stala milovaná přítelkyně Jaruška.
Před pár lety jsem poprvé navštívil Česko-Saské Švýcarsko, které mi doslova očarovalo. Vším, co nabízí. Mou další srdcovkou se staly Krkonoše a Morava.